ÇALIŞMA ALANLARIMIZ


● Dikkat ve odaklanma becerisi
● Hafıza becerisi
● Görsel algı becerisi
● İşitsel algı becerisi
● İnce – kaba kas gelişimi
● Denge – koordinasyon becerileri
● Yazı yazma becerisi
● Özgüven ve iletişim becerisi
● Dil ve konuşma becerisi
● Temel Jimnastik (3-10 yaş)
● Disleksi (Okuma güçlüğü)
● Üstün zekalılar ve yetenekliler
● TÜRKÇE PREP (Bilişsel Müdahale Programı)
● TÜRKÇE MATH (Bilişsel Müdahale Programı)

TÜRKÇE PREP PROGRAMI okuma, anlama ve anlamlandırma süreçlerinde problem yaşayan, ilkokul çağına gelmiş ancak yaşına uygun beklenen okuma performansını göstermeyen çocuklar için geliştirilmiş bir güçlendirme programıdır. PREP, Prof. J.P.Das tarafından geliştirilmiş ve PASS teorisine dayanmaktadır. PASS teorisi eş zamanlı (kelimelerin arasındaki ilişkileri anlama, kelimelerden anlamlı bir bütün oluşturma, vurgu ve yapılan vurgunun anlamlandırılması, detayların görülmesi, uzamsal ilişkiler) ve ardıl işlem (birbirinin ardından gelen ve birbirinden bağımsız seslerin doğru telaffuzu, belirli bir ritim ile art arda verilen uyaranları anlama, kelime dizilerini anlama ve akılda tutma) becerilerine dayanan bir okumayı geliştirme programıdır.

PREP;

  • Dikkat,
  • Planlama,
  • Ardıl işlem becerisi,
  • Eş zamanlı işlem becerisine dayanmaktadır.

TÜRKÇE PREP‘te özellikle ardıl işlem ve eş zamanlı işlem becerileri üzerinde çalışılmaktadır. Bu iki işlem becerisi okumayı geliştirme için büyük önem taşımaktadır. Okumayı ilk öğrenme kısmında ardıl işlem etkinken okumayı anlama kısmında eş zamanlı işlem becerisi daha etkindir. Tüm bu işlem süreçlerinde dikkat ve planlama doğrudan ele alınmasa da her etkinliği gerçekleştirebilmek adına her sürece mutlaka dahil edilmektedir.
Son olarak okuma ile ilgili sıkıntıların bu sistemde yer alan ardıl işlem ve eş zamanlı işlem becerileri ile ilgili sıkıntılardan kaynaklandığı savunulmaktadır. PREP (Okuma Güçlendirme Programı) bu iki alanla ilgili çalışmalarda doğrudan müdahale ederek yaşanan zorlukların daha iyi hale getirilmesini sağlamaktadır.

Konu Hakkında Detaylı Bilgi Almak Ve Programlarımızı Yerinde İncelemek İçin

LÜTFEN RANDEVU ALINIZ

Salı – Pazar 09-17 Arası Doğrudan Telefon İle De Randevu Alabilirsiniz

(0332) 408 26 55

BİZE YAZIN

    Bize Ulaşın